Neden İstediğimi Yapamıyorum?

14:11 ebru altin 4 Comments

Filo ve Zof'la birlikte hayata dair büyük sorular etrafında düşünsel bir yolculuğa var mısınız?

Tüm dünyada çocuklara felsefeyi sevdiren dokuz kitaplık Filozof Çocuk serisinin yazarı Fransız Filozof Oscar Brenifier'den, küçük çocukların düşünme eğitimi için sıradışı bir başvuru dizisi niteliğindeki Küçük Filozof'da, Filo ve Zof karakterlerinin yardımıyla 5 - 8 yaş arasındaki çocukların kafalarını kurcalayan ilk büyük sorular üzerine yoğunlaşarak, minik okurlarını bu soruların peşinde masalsı bir maceraya çıkarıyor.

Oscar Brenifier, çocuklar için hazırladığı bu özel dizide, istediğini yapamama, var olma, okula gitme ve sevgi gibi çocukların yaşamına dair kavramlarla ilgili can alıcı soruları, Filozof Çocuk kitaplarındaki gibi yine cevabı kesin olmayan sorular eşliğinde gündeme taşıyor. Çocukların zihnini karıştıran ve hayata bakışlarına yön veren bu hayati sorular, böyle bir kitaptan beklendiği üzere eleştirel düşünme kabiliyetine de katkı sağlıyor.

Neden istediğimi yapamıyorum gibi sürpriz sorularla karşılaşan ebeveynler için vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olan Küçük Filozof serisi, çocuklarla yetişkinler arasındaki sözel ve davranışsal ilişkiyi geliştiren yapıcı paylaşımlar sunmayı da ihmal etmiyor.

Küçük Filozof kitapları, gerek renkli içeriği gerekse özgün metniyle küçük okurlarına sorgulamalarla dolu keyifli bir okuma deneyimi vaat ediyor, benden söylemesi...

You Might Also Like

4 yorum :

 1. Severim bu tarz kitapları.Teşekkürler.Bana da beklerim:)

  YanıtlaSil
 2. Çoğu zaman çocuk kitabı deyip üzerinde durmayız ama hemen her biri müthiş bir kaynak diye düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim. Seve seve ziyaretinize geleceğimden emin olabilirsiniz. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Bir felsefe bölümü mezunu olarak bayıldım bu kitaba:) Minik kuzenlerime almayı düşünüyorum, harika bir karne hediyesi olur ama önce ben okumalıyım çok merak ettim:)

  YanıtlaSil
 4. Tugce Tufekci; O zaman bu kitap tam sizlikmiş desenize. Açıkçası Tudem bu alanda çok iyi kitaplar çıkartıyor. Evde küçümenlerde varsa hele (büyüyüp bizim gibi çocuk olanları da unutmamak lazım tabii) tam eğitici - öğretici bir durum ortaya çıkıyor. Şiddetle tavsiye ederim... :)

  YanıtlaSil