Tom Gates: Her şey Harika

18:31 ebru altin 1 Comments


Sevgili dostumuz Tom Gates için her şey harika sayılır. Zaten matematik dersi ve çatlak ablası Delia dışında kim Tom kadar neşeli birinin keyfini kaçırabilir ki? Doğru ya, başının belası Marcus Meleme’yi unuttuk değil mi? Neyse, komik çizimleri ve matrak bakış açısıyla Tom, elbet bulacaktır eğlenmenin bir yolunu.

Tom Gates’in macera dolu dünyasında yaşanan acayip olaylar, okurlarını gülmekten kırıp, geçirmeye devam ediyor. 

Derek’in adı kadar tuhaf olan köpeği Gıtgıt’ı, Yerel Köpek Yarışması’na sokmak sizce kimin fikri olabilir? Evet, doğru tahmin: Tom’un…  

Ödülünüz mü? Bir düzine karamelli gofret tabii ki! Tom Gates serisinin yaratıcısı Liz Pichon’un bu eğlenceli diziyle aldığı ödüller ise karamelli gofretler kadar değerli:

Roald Dahl En Komik Kitap Ödülü, 2011
Red House Çocuk Kitapları Ödülü, 2012
Waterstones Çocuk Kitapları Ödülü, 2012
The Tower Hamlets Kitap Ödülü, 2012
Southwark Kitap Ödülü, 2012
Blue Peter Kitap Ödülü (En iyi öykü), 2013

Tom’un doğum günü için geri sayım başladı. Baştan uyaralım. Buzdolabına yapıştırdığı hediye listesini çok kıskanacaksınız. İyisi mi, babasının hazırladığı Dino Köyü Partisi’nden şimdilik hiç bahsetmeyelim. Gerçi Tom bu partiye kimi davet edeceğine bir türlü karar veremiyor. Acaba “En güzel hediyeyi kim alacak?” konulu bir yarışma düzenleyip, davetlileri ona göre mi belirlese? Diğer yandan, Meşelik Okulu’nda düzenlenecek Disko Günü için hazırlıklar olanca hızıyla sürüyor. Partinin muhteşem konuğu ise Zombi Köpekler. 

Peki, efsanevi müzik grubu Zombi Köpekler, Disko Günü’nde sahne almaya hazırlar mı dersiniz? Tom, Derek ve Norman bunun için biraz gönülsüz gibiler sanki. Ne fark eder, Bay Bilgili yine de ısrarcı karakterini ortaya koyacağa benziyor… Unutmadan söyleyelim, Tom’un okulda yarattığı dar kesim modası da bir hayli popüler oldu. Kolları kısalmış, vücuda yapışan bir kazaktan daha şık ne olabilir ki? Ancak bir sorun var: Tom’un öncüsü olduğu bu yeni moda akımı, okul yönetimi tarafından pek de hoş karşılanmıyor galiba…

Yepyeni bir Tom Gates macerasına hazır olun...

You Might Also Like

1 yorum :