Tiyatrokare 25. Yılında 6 Farklı Oyunla Perde Açıyor

10:52 ebru altin 1 Comments

Türk Tiyatrosu'nun en önemli oyuncularını, dünya tiyatrosunun en önemli oyunlarında seyirciyle buluşturma hedefiyle, 25 yıl önce Nedim Saban tarafından kurulan Tiyatrokare, 2017 yılında altı ayrı oyun birden sergileyecek. Kimi zaman aynı gün ve saatte, hatta üç farklı kentte bile perde açabilen Tiyatrokare ekibi, kapalı gişe oynayarak başladıkları yeni oyunları Ahududu'nın da aralarında olduğu altı eserle, 25. sanat yılını kutlayacak.
Leyla'nın Evi, Fosforlu Hikayesi, Ahududu'nun yanı sıra çevre dostu sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çocuklara ulaşan, Goody Çocuk Tiyatrosu ile beraber hazırlanan "Bir Dostluk Hikayesi", Anavarza Çocuk Tiyatrosu - Bal Arıları ve Hınzır Ayı ve Geberit'in desteğiyle sunulan Su Gelecektir oyunları, 2017'de Türkiye'nin farklı şehirlerinde ve sahnelerinde sergilenecek.

Yedi Yıldır kapalı gişe oynayan Leyla'nın Evi, Ayça Varlıer'in başrolünde yer aldığı Fosforlu'nun Hikayesi gibi ödüllü oyunları sahneye koyan Nedim Saban, 18 yıl kadar sonra Melek Baykal ve Suna Keskin'in önerisi ile yönetmenliğin yanı sıra Ahududu oyunu ile tekrar sahneye çıktı. İlk temsilinden itibaren seyircinin yoğun gişe ilgisini gören; Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu ve Bülent Seyran'ı aynı sahnede buluşturan Ahududu, Şubat ayı içerisinde İstanbul'da Profilo Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde izlenebilecek. Şubat ayı içerisinde pek çok turneye de çıkacak olan Tiyatrokare'nin tüm oyunlarının biletleri Biletix ve gişelerde satışa sunuluyor.

Oyun Takvimi
2 Şubat Perşembe Saat 20:30 Profilo Kültür Merkezi (Leyla'nın Evi)
4 Şubat Cumartesi Saat 21:00 Profilo Kültür Merkezi (Ahududu)
5 Şubat Pazar Saat 16:00 Profilo Kültür Merkezi (Ahududu)
5 Şubat Pazar Saat 15:30 Kenter Tiyatrosu (Fosforlu)
9 Şubat Cuma Saat 20:30 Çorlu (Ahududu)
9 Şubat Cuma Saat 20: 00 Manisa (Fosforlu)
10 Şubat Cuma Saat 20:30 Kozyatağı Kültür Merkezi (Ahududu)
11 Şubat Cumartesi Saat 20:30 Kadıköy Halk Eğitim (Leyla'nın Evi)
12 Şubat Pazar Saat 15:30 Kenter Tiyatrosu (Leyla'nın Evi)
15 Şubat Çarşamba Saat 20:30 Grand Pera Emek Sahnesi (Fosforlu)
19 Şubat Pazar Saat: 18:00 Kadıköy Halk Eğitim (Ahududu)
19 Şubat Pazar Saat 15:30 Kenter Tiyatrosu (Fosforlu)
25 Şubat Cumartesi Saat 21:00 Profilo Kültür Merkezi (Ahududu)
26 Şubat Pazar Saat: 15.30 Kenter Tiyatrosu (Ahududu)


You Might Also Like

1 yorum :

  1. Sizi takipteyim bana da beklerim sevgiler;)
    www.guzelvekulturlu.com

    YanıtlaSil