500 bin dolar ödüllü kitap Endgame, 7 Ekim'de Türkiye'de...

15:27 ebru altin 0 Comments

 Genç yetişkin edebiyatında fenomen olmaya aday Endgame, 7 Ekim'de tüm dünyayla aynı anda Pena Yayınları'ndan çıkacak. Dünyanın her yerinden okuyucular Endgame'in bulmacasını çözüp, 500 bin dolar değerindeki altını kazanmak için yarışacak.

Endgame; sinema, bilgisayar oyunu, sosyal ağlar, bir dizi hikaye ve sayısız interaktif uygulamayı kapsayan yapısıyla dünyada şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı kitap projesi. Google kitabın oyun platformunu hayata geçirirken, filmin çekimini ise 20th Century Fox üstleniyor.

"On iki oyuncu! Bedenen gençler ama kadim bir geçmişten geliyorlar. binlerce yıl önce yaratıldılar ve seçildiler. O günden beri hazırlanıyorlar. Doğaüstü değiller. Ne uçabilir ne de kurşunu altına çevirebilirler. Ölüm geldiğinde onların da yapacak bir şeyleri yok. Onlar için de, hepimiz için de... Onlar Dünya'nın mirasçıları ve Büyük Kurtuluş Bulmacası'nı çözmeliler. Biri yapmalı, yoksa hepimiz yok oluruz."

Pena Yayınları, ABD'li yazar James Frey'in şimdiden dünyada fenomen olmaya aday kitap dizisinin ilk romanı "Endgame: Çağrı"yı Türkçe olarak, 7 Ekim'de dünyada 38 ülkeyle aynı anda yayınlayacak. Genç yetişkinleri hedefleyen üç kitaplık dizi, dünyanın sonunu getirecek felaketlerin başlamasıyla 12 kadim uygarlığın temsilcisi olan 12 özel gencin, dünyanın ve kendi ırklarının kurtuluşu olan 3anahtarı arama mücadelesini anlatıyor.

Roman, bir maç sırasında Fenerbahçe Stadı'na düşen bir meteorla başlıyor ve bu dünyanın sonunu getirecek felaketlerin ilki oluyor. doğduklarından beri dünyayı kurtarmak için yetiştirilen, farklı niteliklere ve güçlere sahip 13 - 20 yaş arası 12 genç ise bu işaretle birlikte kendi medeniyetlerinin kurtuluşu için her biri üçlemenin bir cildine konu olan 3 anahtarı bulmak için amansız bir mücadeleye girişiyor.

Gizem ve mücadele romanın sayfalarından taşıyor ve Endgame, okuyucuları da bu maceraya birebir katılmaya davet ediyor. Romanın satırlarında gizli ipuçlarını bulan ve şifreleri çözen okuyucular, dünyanın herhangi bir yerinde saklanan anahtarla içinde 500 bin ABD doları değerinde altın bulunan ve Amerika Las Vegas'taki Caesars Palace Oteli'nin lobisinde duran bir kasayı açma şansına sahipler. Üstelik  Endgame, ikinci kitapta 1 milyon dolar, üçüncü kitapta 1 buçuk milyon dolar, topalmda 3milyon dolar değerinde altın kazanma dırsatı sunuyor. Ancak bu o kadar kolar değil. Endgame'in yaratım sürecine dünyanın sayılı şifrecileri ve bulmaca uzmanları dahil oluyor.

Kitap değil, gerçek bir deneyim

Kitabın yazarı James Frey açıklamasında Endgame'in birçok platformda var olacak bir proje olarak tasarlandığını belirtiyor ve maceranın bir dizi roman ve hikaye kitabının yanı sıra, bilgisayar oyunlarını, sinema filmini, sosyal ağları ve e-kitapları kapsayacağını söylüyor.

 Yazar; "Öyle bir kitap yaratıyoruz ki bu, bir kitaptan çok daha fazlası olacak. Bu bir deneyim olacak. gittiğiniz her yerde sizinle birlikte yaşayacak çünkü hep aklınızda olacak ve sizi gerçek dünyaya taşıyacak." diyor.

7 Ekim 2014 Salı günü Pena Yayınevi'nden çıkacak olan üçlemenin ilk kitabı Endgame: Çağrı, yazarın deyimiyle her sayfası, bir sonraki sayfayı çevirmeye neden olacak olaylarla dolu bir macera!


0 yorum :

Aşk Cephesi...

12:04 ebru altin 2 Comments

Savaşlar; aşık insanları kesip ayırdı yüreklerinin tam orta yerinden;
Anneleri evlatlarından, çocukları babalarından, düşleri ise tam da en güzel yerinden...

İnsanın içine işleyen bu dokunaklı sözleri bana yazdıran şey, aslına bakarsanız geçtiğimiz aylarda Timaş Yayınları'ndan çıkan Aşk Cephesi isimli kitap oldu. Bahadır Yenişehirlioğlu'nun kaleme aldığı bu kitap, seçkin yayınevlerinin vitrinlerindeki yerini almaya başladığı günlerde Timaş Yayınları'nın marka direktörü sevgili Anıl'da kitabı okumam için bana ulaştırdı. Sağolsun, kendisi İzlenimlerin Derinliği'ne ilk günden bu yana desteklerini esirgemeyen güzel insanlardan birisidir. Bu vesileyle kendisine buradan teşekkürleri de bir borç bilirim.

Aşk Cephesi isimli bu muhteşem romanın içerisinde neler yok ki...
Hasret, vuslat, savaşın dağıttığı hayatlar ve boğazda düğümlenen yarım kalmış hayaller...
Kısaca bir savaşın yol açabileceği her şey...

Okuyucu, yazarın açtığı yolda ilerlerken gezintiye çıkmışçasına yavaş ve sakin, bir anda savaşın ortasında kalıp, savaşın en acımasız haline tanık oluyor. Bir solukta okuyacağınız bu büyük serüven, Rodos'ta yaşayan Angela'nın yazdığı ve Egeli Selim'in eline geçen bir mektupla başlıyor. Bu mektup üzerine Selim yanına sadece bir kitap alarak hem Rodos'a hem de kendi iç dünyasına doğru bir yolculuğa başlıyor. Selim aslında Angela'ya emanetini götürüyor. Savaşın ve göçün ayrılığa ittiği, esasen Selim'in dedesine yazılmış mektupları Angela'ya teslim etmek ve özlemlerini gidermek için çıkıyor bu yolculuğa...

Yolculuğu sırasında ise Selim, Akhisarlı Ali, Anzak askeri Joe, sürgün yüzünden birbirinden ayrı konan Rum Adara ile Kerim'in hikayelerine de ortak oluyor. Aşk, ayrılık, hasret, kavuşamama, savaş ve beklenmeyen vuslatlar...

Kısaca aşka dair ne varsa bir bir kaleme alınmış bu kitapta...

1914 yılını günümüze ustalıkla taşıyan, yılın en iyi roman yazarı ödülünün sahibi Bahadır Yenişehirlioğlu, sahibine hiç ulaşmamış mektuplardan yola çıkarak kaleme aldığı Aşk Cephesi ile okurların tam da yüreğine dokunuyor.

Savaşın acı yüzünün en salt haliyle gözler önüne serildiği bu muhteşem romanı siz siz olun mutlaka okunacaklar listenize ekleyin. Emin olun pişman olmayacaksınız.2 yorum :